I mi se uključujemo u akciju Zelena čistka

Po prvi put u Hrvatskoj organizira se akcija Zelena čistka - jedan dan za okoliš, koja će okupiti velik broj volontera u zajedničkoj akciji čišćenja okoliša. Akcija će se održati 21. travnja 2012. godine je poziv na zajedništvo, pozitivu i bolje sutra promjenom odnosa prema okolišu i prirodi, te zbrinjavanju otpada. Cilj je...

... pronaći sve lokacije nepravilno odloženog otpada, obilježiti ih na internetskoj karti, te potom očistiti šume, rijeke, jezera, more, puteljke, vrtače, škrape... svaki kutak Hrvatske i to sve u jednom danu.

Učenici 1. B razreda, pod motom "ZELENI KLIK ZA ČISTI ŠIBENIK", sudjelovat će u akciji uz pomoć i suradnju Turističke zajednice grada Šibenika i pod vodstvom svojih profesora. Učenici kažu da im je drago što će sudjelovati u zajedničkoj akciji čišćenja i očuvanja okoliša, istovremeno se zabaviti te naučiti kartirati otpad, tj. postati istraživači  ''smećegrafi'' i koji fotografiraju i prijavljuj odlagališta divljeg otpada kako bi pomogni  oslikati stvarno stanje na terenu.

Nakon ove akcije, objavit će podatke o lokaciji i točnoj količini skupljenog otpada te fotografijama popratiti cijelu akciju.

Učenici pozivaju ljude dobre volje da im se pridruže, da se prokladno obuku i zaštite (prema uputama akcije Zelena čistka).

Pogledajte prezentaciju Bruna Galića (I. B), Zelena čistka

Zelena čistka se provodi u sklopu akcije World Cleanup 2012 i globalnog pokreta Let's do it! u koju su se do sada uključile 82 zemlje. Svi individualni napori pojedinaca i organizacija pokazat će koliko je važan okoliš i priroda, te što se sve može zajedno učiniti u samo jednom danu.

Ostali ciljevi:

• okupiti volontere i organizacije u zajedničkoj akciji čišćenja 21. travnja 2012.
  • očistiti ilegalno odložen otpad u cijeloj Hrvatskoj
  • podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju
  • izraditi javni, svima dostupan, web registar divljih odlagališta otpada
  • povezati predstavnike svih sektora za realizaciju zajedničkog cilja, čišće Hrvatske
  • utjecati na promjenu vrste i/ili količine materijala koji se koriste za ambalažu u proizvodnji i uslugama.

Više informacija o projektu može se vidjeti na adresi http://www.zelena-cistka.org/.

Izvor: Portal za škole & Zelena čistka.org

objavio: Administrator Bruno Galić   datum: 12. 4. 2012.

« Svibanj 2024 »