EU projekt - Suvremene metode u nastavi (SMUN)

Pilot testiranje učenika u EU projektu SMUN

Kao jednu od završnih jednogodišnjih projektnih aktivnosti EU projekta „Suvremene metode u nastavi" (SMUN), u Srednjoj školi Ivanec i u našoj školi, provodi se pilot testiranje ICT portala i računovodstvenog softvera s ciljanim skupinama učenika smjera ekonomist.

Kroz testiranje portala i programa učenici će dobiti uvid u novokreirane nastavne sadržaje koji će im omogućiti stjecanje većih praktičnih vještina i prednost pred ostalim učenicima ekonomskih škola Republike Hrvatske.

„Glavni cilj provedbe projekta SMUN je osuvremenjivanje nastave za smjer ekonomist u skladu sa suvremenim zahtjevima tržišta rada. S tim ciljem provodi se modernizacija kurikula u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i skupovima ishoda učenja kroz pet nastavnih predmeta (Računovodstvo 3. i 4. razred, Vježbenička tvrtka 3. i 4. razred, Analiza financijskih izvještaja 4. razred). Modernizacija kurikula će donijeti našim učenicima razvoj kompetencija i praktičnih znanja koja od njih očekuju poslodavci“, rekla je voditeljica projekta Andrijana Rožman.

Projekt SMUN provodi se u sklopu Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala 2007. – 2013.“ iz Europskog socijalnog fonda. Projekt je financiran s 1.514.150,04 kuna bespovratnih sredstava. Riječ o projektu koji se provodi do 15. svibnja 2016., a Ekonomska škola Šibenik sudjeluje kao partner na projektu ivanečkoj srednjoj školi koja je nositelj svih projektnih aktivnosti.

Zagrebačka tvrtka Infomare d. o. o. izradila je računovodstveni program. Zanimljive su mogućnosti ovog programa u nastavi: upravljanje ljudskim resursima i obračun plaća i honorara, knjiženje ulaznih i izlaznih računa, upravljanje skladištem, proizvodnja i nabava robe, inventura i rashodovanje imovine, obračun PDV-a i slično.

Učenici obiju škola koristiti će Priručnik novih nastavnih sadržaja za rješavanje zadataka koji su izgledom kao stvarni dokumenti kakvi se koriste u poslovanju stvarnih tvrtki pa će učenici biti kvalitetnije pripremljeni za prvi posao u struci.

Prvi rezultati anketiranja učenika pokazuju kako većina učenika smatra da su nastavni procesi na projektu SMUN dinamični, zanimljivi, praktični te inovativni.

Provedba projekta završava 15. svibnja 2016.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.

objavio: Administrator   datum: 22. 4. 2016.