Natjecanja i smotre

Županijsko natjecanje iz Hrvatskoga jezika za SŠ

OŠ Vidici, Šibenik - 5. ožujka 2013. Na županijsko Natjecanje iz Hrvatskoga jezika za učenike srednjih škola pozivani su najuspješniji učenici (ukupno 15) koji su postigli najveći broj bodova na školskom natjecanju nakon objedinjavanja pristiglih ljestvica sa školskih natjecanja iz svih škola koje su sudjelovale na školskom natjecanju.

Članovi županijskog povjerenstva Natjecanja iz Hrvatskoga jezika za srednje škole Šibensko.kninske županije

Članovi Povjerenstva

Natjecanja iz Hrvatskoga jezika za srednje škole Šibensko-kninske županije

Dragomir Cvitan, prof., predsjednik Povjerenstva

Sonja Prgin, prof., član Povjerenstva

Danijela Grubišić, prof., član Povjerenstva

objavljuju

LJESTVICE PRIVREMENOG PORETKA sa zaporkama

LJESTVICE KONAČNOG PORETKA učenika

Postavljanje ljestvice konačnog poretka

Državno natjecanje

Državno natjecanje održat će se od 6. do 8. svibnja 2012. Mjesto održavanja državnoga Natjecanja iz hrvatskoga jezika bit će objavljeno na internetskoj stranici Agencije.

Broj učenika koji će biti pozvani na državno natjecanje odredili su organizatori natjecanja pa će Državno povjerenstvo pozvati najviše 25 učenika u svakoj kategoriji natjecanja.

Na državno natjecanje bit će pozvano 25 najuspješnijih učenika po kategoriji koji na temelju bodovnoga poretka složenog prema rezultatima postignutim na županijskome natjecanju steknu pravo sudjelovanja na državnome natjecanju. Poredak učenika koji će biti pozvani na državno natjecanje dobiva se objedinjavanjem svih ljestvica poretka poslanih iz županija u navedenom roku. Državno povjerenstvo sastavlja ljestvicu konačnog poretka nakon utvrđivanja vjerodostojnosti rezultata testova županijskoga natjecanja. Dakle, učenici s najvećim brojem bodova, njih 25 po svakoj kategoriji, stječu pravo sudjelovanja na državnom natjecanju.

Do 22. ožujka 2013. godine na internetskoj stranici Agencije za odgoj i obrazovanje bit će objavljen popis učenika pozvanih na državno natjecanje.

Budući da je Agencija dužna osigurati smještaj sudionicima, škole učenika pozvanih na državno Natjecanja iz hrvatskog jezika dužne su pisanim elektroničkim putem 10 dana prije obavijestiti tajnicu Natjecanja o nedolasku učenika ili mentora na državno Natjecanje iz hrvatskoga jezika.

Sve obavijesti o provedbi i organizaciji državnoga Natjecanja, organizaciji putovanja na državno Natjecanje i poziv sudionicima državnog Natjecanja bit će objavljeni na internetskim stranicama Agencije.

Izvor: Nada Bujas, prof., koordinatorica natjecanja za SŠ

objavio: Administrator   datum: 5. 3. 2013.