Izvan učionice

Terenska nastava u poduzetničkoj zoni Podi

6. studenog 2018. | Učenici naše škole su u sklopu terenske nastave posjetili su poduzetničku zonu Podi u Šibeniku i Poduzetnički inkubator Šibenik. Na terenskoj nastavi sudjelovali su učenici 2., 3. i 4. razreda (smjer- ekonomist i komercijalist) u pratnji nastavnica ekonomske grupe predmeta V. Pravdić, J. Petković i B. Dželalije.

U sklopu predmeta Poslovne komunikacije, Računovodstvo, Vježbenička tvrtka, Poduzetništvo te Strukovne vježbe posjetili smo tvrtke Industrius d.o.o., Lineta d.o.o.Mega yacht d.o.o.

Industrius d.o.o. je  tvrtka koja proizvodi visokotlačne cijevi i opremu za termoelektrane. Tamo su učenici  ljubazno provedeni kroz sve odjele tvrtke,  te odjel proizvodnje gdje smo se upoznali s najnovijom tehnologijom i samim načinom proizvodnje visokotlačnih cijevi i posuda pod tlakom.

Tvrtka je inače, prema riječima gđe. Milenke Barać, vlasnice i direktorice tvrtke , kojoj se ovom prilikom zahvaljujemo, dobitnik Zlatne kune u kategoriji srednjih trgovačkih društava. Dobitnik je i nagrade Zlatni ključ za najboljeg srednjeg izvoznika u Hrvatskoj.

Lineta d.o.o. je tvrtka koja se bavi izradom reklama i propagandnog materijala. Učenicima je  detaljno demonstriran tehnološki postupak izrade svjetleće reklame.

Mega yacht d.o.o. je tvrtka specijalizirana za sve vrste popravaka i remont motora na jahtama te konzultantske usluge. Direktor i vlasnik je  ispričao sve o osnutku i početcima rada tvrtke te dosadašnjem uspjehu.

Sudjelovanje na terenskoj nastavi bilo je vrlo poučno i zanimljivo jer su učenici imali priliku povezati i nadopuniti svoja teorijska znanja sa primjerima iz prakse, što je i bio cilj ove terenske nastave.

Posjeti su realizirani kao i svake godine  zahvaljujući gđi. Ivani Vudrag dipl.oec. iz poduzetničke zone Podi.

Ostale fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

Izvor: Jadranka Petković, Branka Dželalija, Vesna Pravdić

objavio: Vesna Pravdić   datum: 16. 11. 2018.