Na čelu dječje gradske vlasti čak troje naših učenika

Novi saziv Dječjeg gradskog vijeća Šibenika izabran je jutros u Gradskoj vijećnici gdje je održana konstituirajuća sjednica za dječji mandat od 2007. do 2009. godine, a sve su burno pratili šibenska "velika" gradonačelnica Neda Klarić, predsjednik šibenskog Gradskog vijeća Ivica Poljičak kao i mnogi drugi Šibenčani iz javnog života te roditelji malih vijećnika.

Dosadašnja mala gradonačelnica Viktorija Grubišić, učenica Ekonomske škole Šibenik, kojoj je Neda Klarić zahvalila na vođenju dosadašnjeg saziva, vlast je predala novoj dječjoj gradonačelnici Petri Sučić, također učenici šibenske Ekonomske škole, a izabranu su i njezini zamjenici kao i pročelnici.

Predsjednik šibenskog Gradskog vijeća Ivica Poljičak čestitao im je na demokratski odrađenoj konstituirajućoj sjednici i izboru novih čelnika, te ih upozorio da je demokracija kao biljka i ako ju ne zaliješ, ona će uvenuti.

Novi članovi dječjeg Gradskog vijeća Šibenika i njegovih ureda su: Vlatka Bračić, Dora Erceg, Valentina Šarin, Tome Matešić (svi iz OŠ Tina Ujevića), Robert Ljubić iz OŠ Petra Krešimira IV, Petra Sučić, Branka Filipović-Grčić, Maja Iljadica, Iva Antić (svi OŠ Fausta Vrančića), Šime Todorović, Dora Belamarić,

Kristijana Grbelja, (svi OŠ Jurja Šižgorića), Lucija Vukičević, Margareta Cindrić, Lucija Anđelić, Nina Baniček (svi OŠ Vidici), Toma Berović, Luciana Slavica, Tea Vukšić, Anita Mioč, Petra Bojanić, Lucija Žonja, Petra Šupe (svi OŠ Jurja Dalmatinca), te iz Ekonomske škole Šibenik Ena Nenadović, predsjednica Dječjega gradskoga vijeća i Alen Čirjak, zamjenik gradonačelnice.

dječja prava

Izvor: Glas Dalmacije

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2007.