"Srce iz kutije"

12.12.2011.- U sklopu školskih humanitarnih božićnih akcija učenici I. B razreda posjetili su danas šibenski Caritas. Tamo su ih primili Miljenko Jukić, zamjenik ravnatelja Caritasa, diplomirane socijalne radnice Nina Živković, voditeljica prihvatilišta,  te Smiljana Zorić. Njima su učenici I. B razreda predali kutije s prigodnim božićnim poklonima za svoje vršnjake iz socijalno ugroženih obitelji.

srce iz kutije

Svoju akciju su nazvali ''Srce iz kutije''. Rekli su da to nisu tek šarene božićno ukrašene kutije jednostavnog i učeničkom budžetu primjerenog sadržaja, nego da su to kutije ispunjene pažnjom iskrenih srca i željom da u ovo božićno vrijeme učine sitnu radost nekom nepoznatom vršnjaku.

Učenici I. B, u Caritasu Šibenik

Učenike su pratile profesorice Nada Bujas, razrednica, i Suzana Slavica, zamjenica razrednice, koje su istakle važnost ovakvih akcija kroz koje bi učenici trebali naučiti svjesno i samostalno odabrati etičko djelovanje, čovjekoljublje, dobronamjernost i plemenitost – osobine koje bi svaki učenik mogao dodatno individualno razvijati.

Radnice Caritasa Šibenik, diplomirane socijalne radnice Smiljana Zorić i Nina Živković, koja je i voditeljica prihvatilišta, pokazale su prostore u kojima Caritas djeluje te su govorile o svim redovnim i trenutnim aktivnostima Caritasa: Pučka kuhinja, Sigurna kuća, Bolesni i siromašni, Pro Vita, 5 za 1 i  Njemačko kumstvo.

Posebno su istakle različite moguće oblike humanitarnog i volonterskog rada u zajednici u koje bi se učenici sa svojim roditeljima mogli uključiti.

Smiljana Zorić, socijalna radnica u Caritasu Šibenik

Izvor: N. Bujas

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2011.