Sudjelovanje na 3. sajmu u srednjovjekovnom Šibeniku

U Šibeniku je danas počeo Treći međunarodni srednjovjekovni sajam. I učenici naše škole sudjeluju na trodnevnoj gradskoj fešti!

Na trgovima stare gradske jezgre već su postavljeni obrtnički štandovi na kojima postolari, bačvari, kožari, maslinari, vitezovi, streličari i mnogi drugi pokazuju svoja umijeća, proizvode.

Nakon što je Sajam na starinski način otvorila kneginja Krešimirova grada, aktualna gradonačelnica Nedjeljka Klarić, pucani su plotuni iz starih topova na Rivi.
Zacijelo će Sajam na trgove i ulice grada unijeti dašak srednjovjekovlja, vremena kada je Šibenik bio najveći hrvatski grad
. Sudjelovanje naše škole na ovogodišnjem Sajmu obilježeno je trostrukom međusobnom suradnjom naše, Ekonomske škole Šibenik s Društvom ''Naša djeca'' Šibenik i Školom za obrtnička zanimanja Šibenik.

Foto:  Dio štanda Klikni za uvećanje.

Tema zajedničkoga nastupa na ovogodišnjem Sajmu jest ''Čudotvorne kreme i čarobni napitci''. Na zajedničkom štandu, smještenom na slikovitom Dobriću, mi ćemo tijekom trajanja Sajam u srednjovjekovnom Šibeniku izrađivati i prodavati čudotvorne kreme za uklanjanje bora, čarobne čajne mješavine za ozdravljenje duše i tijela, sušene trave, aromatično bilje, eterična ulja te ćemo svim zainteresiranim posjetiteljima pružati uslugu usmenih ''personaliziranih savjeta'' za ostvarenje osobne sreće uz, naravno, izradu škapulara protiv uroka, raznih boljetica..., baš kako se to radilo u srednjem vijeku.

Sav prihod od prodaje naših čarobno-čudotvornih proizvoda namijenjen je u dobrotvorne svrhe, tj. za liječenje teško bolesnoga djeteta iz Šibenika.

Vidi Foto-galeriju >>>> Album 3. sajam u srednjovjekovnom Šibeniku

objavio: Administrator   datum: 19. 10. 2007.