Lucija i Stipan sudjelovali u obilježavanju 100 godina Disneya

Maturanti naše škole Lucija Zmijanović i Stipan Režić su sudjelovali u obilježavanju 100 godina studija crtanih filmova Walta Disneya, tvorca najslavnijih animiranih junaka. Pjesme iz Pepeljuge pjevala je Lucija, a Stipanu je pripala čast pjevati pjesme iz popularne Ljepotice i zvijeri.

Glazbena škola Ivana Lukačića tako se pridružila globalnom obilježavanju 100. obljetnice Disneya koncertom učenika pjevačkog odjela i njihovih gostiju 31. svibnja 2003. u Muzeju grada Šibenika. Izveli su pjesme iz 18 Disneyevih bajki.

'S 40 dolara u džepu zaputio se prema Hollywoodu Walt Disney gdje je prije točno 100 godina utemeljio svoj mali studijo za crtane filmove. Počevši od maloga miša do lijepih sjećanja našeg djetinjstva, a danas skoro svako dijete zna za Walta Disneya. Koliko puta smo zaspali uz Mickeya i njegove prijatelje, koliko smo se puta smijali i plakali uz Disneyeve princeze, koliko smo puta zapjevali s njima. A to ćemo napraviti i još jednom, večeras. Zato  poslušajte!' – uvodom je najavila djevojčica Bruna Kapeli.

Pjesmu A dream is a wish your heart makes iz Pepeljuge pjevala je Lucija Zmijanović, 1.sr.,  Colors of the wind iz Pocahontas pjevala je Paula Pirjak, 1.pr.,  Chim Chim Cher-ee iz Mary Poppins pjevao je Jakob Linus Scheel, 2.pr., Moanu je pjesmom How far I'll go predstavila Leona Josipović, 1.pr.,  Reflection iz Mulan pjevala je Janja Aja Avdagić 3.sr., Lavander's Blue iz filma So dear to my heart pjevao je Bepo Juričev Sudac, 1.pr., Once Upon a December iz Anastasie pjevale su Tara Šolić, 3.sr. i Janja Aja Avdagić.3.sr. , You've got a friend in me iz filma Priča o igračkama pjevao je Luka Baković 3.sr., Skladbe iz Male Sirene izvodili su na flauti Marta Miškić, Lovre Tunuković na violončelu, te pjevala Mihaela Dorbić, Esmeraldu iz crtića Zvonar crkve Notre dame pjevala je Mihaela Juranić, 2.pr. Iz crtića Vrlo zapetljana priča na flautama su svirale Tonka Kapitanović,4.sr  i Ana Ivas,3.sr., a zločestu majku utjelovila je Janja Aja Avdagić. Poznatu pjesmu Puštam sve iz Frozen pjevala je Marijeta Dugopoljac. Aladina i Jasminu su utjelovili Lovre Tunuković i Marta Miškić. Zvjer iz Ljepotice i zvijeri pjevao je Stipan Režić, 1.sr., duet ljepotice i zvijeri pjevale su Tara Šolić i Janja Aja Avdagić uz glasovirsku pratnju učenice Lorene Margan,3.sr.

Skladbe su izvođene uz klavirsku pratnju profesorica Kristine Pešić i Tine Banovac, a pod mentorstvom profesorice Ane Grubić Miškić. Grafičko oblikovanje plakata i programa izradila je učenica Lucija Zmijanović.

Veliku ulogu u animiranim filmovima, kako u početku njihova stvaranja, pa tako i danas, ima glazba, a čega je i sam Walt Disney bio svjestan:

“Glazba posjeduje neizmjernu snagu. Možete pokrenuti bilo koju od ovih slika koje bi bile privlačne i dosadne, ali kad god stavite glazbu iza njih, oni imaju život i vitalnost koje ne dobivaju na nikakav drugi način” - Walt Disney

objavio: Ljiljana Zmijanović   datum: 2. 6. 2023.