Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Prije točno dvadeset i četiri godine, u studenom 1991., nakon dugotrajne opsade i neviđenog uništenja grada, Vukovar je pao. Hrvatska 18. studenoga obilježava Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, žrtvu koju je podnio ovaj herojski grad i time stvorio temelje za obranu Hrvatske od agresora...

Plakat

Naša Ekonomska škola Šibenik također je obilježila Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

U školskom predvorju, za vrijeme velikoga odmora, učenici i nastavnici dostojanstveno su odali počast vukovarskim žrtvama.

Uz uvodnu riječ učenice Stele Jurković (4.E) o značaju Vukovara za cijelu Hrvatsku, Stella Bakulić (3.B) i Anđela Dujić (3.B) nastavile su program s ponosom čitajući Priče  iz  Vukovara našeg cijenjenog novinara, publicista ,urednika Hrvatskog radija Vukovar te ratnog izvjestitelja - Siniše Glavaševića.  Svojim interpretacijama dirnule su sve prisutne. Učenici su doznali i pojedinosti o njegovoj tragičnoj sudbini.

Uz pomoć "tonaca" Andrije Jelića - Radakovića i Pavela Marčića, profesorice Ane Gunjače te učenice Bepine Franin-Pečarice  (4.E) koja je pokazala svoje likovno umijeće izradivši divan plakat s dominantnim motivom vodotornja, Dan sjećanja na žrtvuVukovara obilježen je ponosno i dostojanstveno.

Najzanimljivije trenutke fotografskim aparatom zabilježila je učenica Josipa Blačić (4.E).

Na kraju programa su po dva predstavnika iz svakog razreda naše Škole upalila lampione ispred školske zgrade, prateći konture vodotornja, za sve heroje koji nikada neće biti zaboravljeni.

Vječna im slava - "navik živi onaj ki zgine pošteno!".

Izvor: Autorica teksta: Stela Jurković, 4.E

objavio: Stela Jurković   datum: 19. 11. 2015.