''Pisci na mreži'' - gošća webinara Ana Brnardić

Pozivamo Vas na sudjelovanje u dvadesetpetom virtualnom susretu iz programa “Pisci na mreži” - gošća je Ana Brnardić -  u utorak, 28. svibnja 2013., od 17.00 do 18.30 sati putem interneta i servisa Microsoft Office Live Meeting.

“Pisci na mreži”

gošća: Ana Brnardić

u utorak, 28. svibnja 2013., od 17.00 do 18.30 sati

putem interneta i servisa Microsoft Office Live Meeting
za sudjelovanje pratite poveznicu

U utorak nam je gošća Ana Brnardić, pjesnikinja, prevoditeljica i glazbenica, ako to znači da je i njezina poezija obilježena ritmom koji dolazi iz onih područja koja nisu uvijek i nužno jezične naravi. Ezoteričnost, strast i svakodnevno samo je ponešto od onoga što njezinu poeziju i njezino mjesto na mapi suvremenoga hrvatskog pjesništva čini posebnim i nju kao pjesnikinju posebnom.

Namjera nam je u razgovoru s Anom Brnardić, a i u idućim virtualnim susretima i s drugim hrvatskim autorima, autoricama, saznati: tko su oni, kako, zašto i za koga pišu? Željeli bismo s našim gostima na mreži, s hrvatskim piscima (različitih generacija, poetika, zanimanja…) i s vama – prisutnim učenicima i nastavnicima, sa sudionicima na udaljenim mjestima – ući u njihove radionice, proći labirintima njihovih književnih tekstova, dobiti pouzdaniji uvid kako i gdje žive, što čitaju, što im je važno u procesu pisanja, što misle o novim tehnologijama i mogućnostima komuniciranja s drugima, koji su njihovi uzori i životni izbori?

Ana_Brnardic-small.jpg

Ukratko: htjeli bismo izravno, u razgovoru, različitim pitanjima i novim, drukčijim odgovorima, učiniti složenu mrežu hrvatske književnosti (kulture) dostupnom i preglednom za čitanje, kretanje, stjecanje različitih iskustava i za uživanje. Želimo saznati kako čitati hrvatske pisce i njihove tekstove, upoznati ih i učiniti vlastito vrijeme važnijim i boljim nego što nam se, nerijetko, čini da ono jest.

Vjerujemo da su za ovu priliku razgovor s Anom Brnardić, odnosno njezini tekstovi i njezin nama ispričani život, više nego dobar i uzbudljiv izbor.

Molimo vas pročitajte ponuđene tekstove, potražite u knjižnici i na internetu knjige i tekstove Ane Brnardić da biste saznali više od onoga što sada znate o njoj. Čitajte, pitajte i sudjelujte s nama. Izbor glazbe, fotografija, scene iz filmove, ilustracije, ako ih bude, također su dio onoga što nam pisac želi reći o sebi.

Tekstovi:

Ana Brnardić, Izbor iz poezije, 2013.

Internetske stranice:

Intervju (razgovarao M. Pogačar) – Booksa
Kritika N. Petkovića – Postanak ptica
Kritika Z. Mrkonjića – Valcer zmija
Kritika S. Jukić – Valcer zmija
O suvremenom hrvatskom pjesništvu

Voditelji programa Pisci na mreži:

Mirela Barbaroša-Šikić, AZOO

Miroslav Mićanović, AZOO

Pročitajte više o susretu i gošći!

Program „Pisci na mreži” održava se u organizaciji Microsofta Hrvatska,
Agencije za odgoj i obrazovanje, udruge Magistra Nova i tvrtke Aquilonis.

„Pisci na mreži“ uvršteni su u Katalog stručnih skupova Agencije za odgoj i obrazovanje.

Pročitajte više o dobivanju potvrda.

facebook_small

twitter_small

youtube_64x64

Izvor: AZOO, Let's Learn Together, AQUILONIS

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2013.

« Svibanj 2024 »