Webinar - „Sigurniji internet za djecu – zašto i kako“

Pozivamo Vas na webinar koji će na temu sigurnosti djece na internetu održati gđa Lidija Kralj, glavna urednica digitalnog časopisa "Pogled kroz prozor" i portala ucitelji.hr udruge "Suradnici u učenju" te voditeljica nacionalne kampanje "Sigurniji internet za djecu i mlade".

BESPLATNI WEBINAR

logo CIS

Centar informacijske sigurnosti

Fakulteta elektrotehnike i računarstva organizira:

webinar

Sigurniji internet za djecu – zašto i kako
početak: 7.5.2013. u 17:00h

Udruga „Suradnici u učenju“ i ove godine predstavlja Hrvatsku kao Safer Internet Committee u Insafeu. Svoju ulogu u podizanju razine svijesti o sigurnijem, primjerenijem i odgovornijem korištenju interneta shvatili su ozbiljno pripremivši niz obrazovnih sadržaja i aktivnosti. Posebno smo počašćeni nagradom za najbolju nacionalnu kampanju za Dan sigurnijeg interneta, koju smo 2012 primili od strane Insafea.

U ovogodišnju nacionalnu kampanju "Sigurniji internet za djecu i mlade" bilo je direktno uključeno oko 6000 sudionika, a indirektno njih 80 000. Objavljeni su digitalni obrazovni materijali u obliku priručnika za djecu, roditelje i učitelje, društvenih i računalnih igara, postera, prezentacija, priprema za nastavu, metodičkog priručnika „Kako poučavati primjereno, odgovorno i sigurno korištenje interneta“, održano je niz predavanja i radionica, a učeničke radove predstavljamo namultimedijskoj izložbi na portalu ucitelji.hr.

Predavač: Lidija Kralj je diplomirala matematiku i informatiku na zagrebačkom PMF-u, a dvadeset godina predaje oba predmeta u OŠ Veliki Bukovec. Autorica jenekoliko udžbenika i zbirki za informatiku i matematiku za osnovne i srednje škole. Napisala je niz znanstvenih i stručnih članaka za časopise, nekoliko edukativnih, multimedijskih programa za učenje matematike te online tečaj "Logo - online učenje programiranja". Od 2008. godine je glavna urednica digitalnog časopisa"Pogled kroz prozor" i portala ucitelji.hr udruge "Suradnici u učenju" te voditeljica nacionalne kampanje "Sigurniji internet za djecu i mlade". Od 2010. jeeTwinning ambasadorica za Hrvatsku te pomaže kolegama da se što bolje snađu u međunarodnim školskim projektima. Od 2012. je članica Nacionalnog vijeća za odgoj i obrazovanje.

Lidija Kralj

TRAJANJE WEBINARA: 60 minuta

Prijavite se!

Centar informacijske sigurnosti,

Fakultet elektrotehnike i računarstva, Sveučilište u Zagrebu

Unska 3, Zagreb, tel. 01/6129-775, fax. 01/6129-963

Izvor: Centar informacijske sigurnosti Fakulteta elektrotehnike i računarstva

objavio: Administrator   datum: 6. 5. 2013.

« Svibanj 2024 »