Osmislite strip i osvojite putovanje u Bruxelles

Povodom skorog pristupanja Republike Hrvatske Europskoj uniji, Delegacija EU-a u RH raspisala je novi natječaj pod nazivom Hrvatska – 28. EU članica”. Cilj natječaja je podići svijest vezano za pitanja koja se tiču EU-a te obilježiti pristupanje Hrvatske Europskoj uniji, planirano za 1. srpnja 2013. Natječaj je otvoren do 20. svibnja 2013.

Novi natječaj Delegacije EU-a:

„Hrvatska – 28. EU članica”

Obilježite s nama pristupanje Hrvatske Europskoj uniji i osvojite vrijedne nagrade

Natječaj se sastoji od tri kategorije.

Za prvu kategoriju mogu se prijaviti učenici osnovnih škola od  5.-8. razreda. Za prijavu na natječaj učenici će trebati napraviti kartu Europske unije koja uključuje 28 zemalja članica, s Hrvatskom kao 28. članicom. Na natječaj se prijavljuju cijeli razredi, a ne učenici individualno. Tri najbolja razreda osvojit će stolno računalo za svoj razred i jednodnevni izlet u park prirode Lonjsko polje.

Druga kategorija namijenjena je učenicima srednjih škola, koji trebaju osmisliti i nacrtati strip o Europskoj uniji, zemljama članicama ili Hrvatskoj u EU. Radovi se također mogu baviti pitanjima europskog građanstva i demokratskog sudjelovanja građana u EU te na taj način obilježiti i Europsku godinu građana 2013. Nagrade za ovu kategoriju uključuju put u Bruxelles te tablet računala.

Treća kategorija namijenjena je profesionalnim i amaterskim dizajnerima. Svi zainteresirani za dizajn mogu poslati svoja kreativna vizualna rješenja koja obilježavaju ulazak Hrvatske u EU kao 28. članice. Uz vizualno rješenje, potrebno je osmisliti i uključiti prigodni slogan ili poruku. U ovoj kategoriji, tri najbolja rada će osvojiti novčane nagrade u iznosima od 15.000 kn, 10.000 kn ili 5.000 kn.

Autori najboljih radova u sve tri kategorije bit će objavljeni na web stranici Delegacije EU-a, a najbolji radovi bit će izloženi prilikom svečanosti dodjele nagrada, koja će se održati u drugoj polovici lipnja 2013. godine.

Više informacija o samome natječaju uključujući i pravila natječaja dostupni su ovdje.

Izvor: Delegacija EU-a u RH

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2013.

« Svibanj 2024 »