Raspisan ACES natječaj za međunarodnu suradnju škola

Iz MZOŠ-a dolazi vijest da je raspisan ACES natječaj za međunarodnu suradnju škola ACES - Akademija srednjoeuropskih škola za 2012. godinu. U tijeku su prijave na natječaj ACES-a koji već niz godina raspisuje Interkulturelles Zentrum iz Beča u suradnji s Včelí Dom iz Bratislave pod pokroviteljstvom Zaklade Erste.

Ovaj projekt/mreža implementira multilateralnu suradnju osnovnih i srednjih škola, sa svrhom promoviranja ideje "europskih vrijednosti" kao što su multikulturalnost, međusobno razumijevanje, solidarnost i mirni suživot svih ljudi/građana Europe.

Uz Hrvatsku, članice ACES-a su: Albanija, Austrija, BiH, Bugarska, Crna Gora, Češka, Kosovo, Mađarska, Makedonija, Moldova, Rumunjska, Slovačka, Slovenija i Srbija. U projektu sudjeluju škole zemalja članica, a pravo sudjelovanja imaju učenici u dobi od 12 do 17 godina. Radni jezik projekta je engleski jezik.

ACES

Tema ovogodišnjeg natječaja je "Provjera stvarnosti - kako vidimo i stvaramo svijet putem medija".

Masovni mediji, pogotovo digitalni, nude lagan pristup informacijama i nove načine sudjelovanja u društvenom životu, politici i kulturi, ali istovremeno, nose rizik manipulacije. Pitanja zloupotrebe, narušavanja privatnosti, osobnih ili autorskih prava su samo neki od izazova. U ovom kontekstu, poznavanje medija i među mlađom populacijom je ključni preduvjet za društveni aktivizam u današnjem svijetu informacijskih tehnologija.
Škole se pozivaju da potaknu učenike na analizu sadržaja sa kojima se susreću u medijima i da naprave i distribuiraju vlastite medijske proizvode te da nađu partnersku školu putem internetske stranice www.aces.or.at sa kojom će zajedno sudjelovati na projektu.

Natječaj je otvoren do 30. travnja 2012. godine.

Prijave se šalju elektronskim putem popunjavanjem prijavnog obrasca na internetskim stranicama ACES-a. Radni jezik projekta je engleski jezik.

Više o svemu na

Izvor: MZOŠ

objavio: Administrator   datum: 7. 2. 2012.

« Svibanj 2024 »