EPAS susret u našoj školi

EPAS (The European Parliament Ambassador School Programme) učenici Ekonomske škole Šibenik, uz mentora EPAS programa, nastavnika Ivana Krnčevića, organizirali su radni, ali istovremeno i opušteni susret s EPAS kolegama iz Škole za dizajn, grafiku i održivu gradnju iz Splita i šibenskom Gimnazijom Antun Vrančić. Susret je bio posvećen razmatranju političkog sudjelovanja mladih i važnosti njihovog glasa.

Za početak su mladi ambasadori Matej Maroš iz IV. gimnazije “Marko Marulić” Split i Blaž Mrdeža iz Ekonomske škole Šibenik zajedno održali interaktivnu prezentaciju “Iskoristi svoj glas” te nakon održanog pripadajućeg kviza razveselili pobjedničku ekipu nagradom.

Nakon uvodnog izlaganja mladih ambasadora, mentorica našeg EPAS programa, Natalija Palčić održala je zanimljive radionice o načinima i važnosti sudjelovanja građana u donošenju odluka te utjecaju glasa mladih na budućnost Europe. Suglasno je zaključeno da politička participacija mladih igra ključnu ulogu u oblikovanju budućnosti naše zajednice i društva u cjelini jer su mladi ljudi temelj demokratskog društva.

Nakon ugodnog radnog druženja i suradnje dan smo iskoristili za upoznavanje kulturne i prirodne baštine grada Šibenika uz stručno vodstvo s vodičem. Dan smo završili s posjetom Posjetiteljskom centru u kanalu Sv. Ante uz stručno vodstvo i neformalnim druženjem.

S nestrpljenjem očekujemo priliku za posjet kolegama u Splitu već u travnju.

objavio: Ivan Krnčević   datum: 21. 3. 2024.