Lucija Zmijanović sudjeluje u projektu koji educira javnost o povijesnom i kulturnom naslijeđu grada Šibenika.

Učenica naše škole Lucija Zmijanović je među glazbenim izvođačima u  predstavljenom projektu ČETIRI BUNARA: NEISPRIČANA PRIČA autorice   nagrađivane glazbenice i arhitektice Sare Renar.

Otvorenje multimedijalne izložbe i predstavljanje projekta ČETIRI BUNARA: NEISPRIČANA PRIČA autorice i nagrađivane glazbenice i arhitektice Sare Renar održalo se u subotu, 15.4. u 20:00 sati u galerijskom prostoru kluba Azimut. U projektu sudjeluje i naša maturantica Lucija Zmijanović učenica 4.e razreda.
Projekt ČETIRI BUNARA: NEISPRIČANA PRIČA je digitalni edukativno-umjetnički projekt čiji je cilj na jedan nov i inovativan način popularizirati i educirati javnost o povijesnom i kulturnom naslijeđu grada Šibenika.

Projekt se bavi "zlatnim dobom Šibenika" odnosno 15. i 16. stoljećem kada su izgrađeni šibenski bunari. Četiri skladbe, po jedna za svaki bunar, svojevrsni su glazbeni i dramski činovi tematizirani po glavnim preokupacijama onog doba:

1. VODA I SOL (AQUA ET SAL)
  2. KUGA I RAT (PESTIS ET BELLUM)
  3. LJUBAV I EKONOMIJA (AMOR ET OECONOMIA)
  4. GLAZBA I UMJETNOST (MUSICA ET ARS)

Kompletna izvedba projekta, od zvučne slike do vizualnog identiteta napravljena je u suradnji sa Glazbenom školom Ivana Lukačića, Orguljaškom ljetnom školom, Dramskim studijem ‘Ivana Jelić’ - HNK Šibenik te profesionalnim glumicama i glumcima rodom iz Šibenika. Glazba je snimljena u crkvi Sv. Duha, a glumačke izvedbe u prostorijama HNK Šibenik te Radija Šibenik. Autorica projekta Sara Renar pripremila je tekst za vrijeme rezidencijalnog boravka u Kući za Pisce u Pazinu. Projekt je nastao u suradnji sa Ministarstvom kulture i medija Republike Hrvatske, a partneri projekta su Muzej Grada Šibenika, Kolektiv 4B i Klub Azimut.

Stručni suradnici su Marija Krnčević Rak, Zoran Ladić, Bruno Brakus, Zlatka Rodin, Ivan Samodol, vizualni identitet potpisuje Ante Filipović Grčić, glume Oriana Kunčić, Pave Čala, Lovre Paić, Ivan Stošić, Milivoj Beader, Janja Avdagić, Leon Lučev, Ivana Gulin, glazbeni izvođači su Pavao Mašić, Tina Banovac, Sara Renar, te učenice solo pjevanja Glazbene škole Ivana Lukačića Tara Šolić, Lucija Zmijanović i Janja Avdagić pod mentorstvom prof. Ane Grubić Miškić.

objavio: Ljiljana Zmijanović   datum: 20. 4. 2023.