Tim naše škole 'RB' plasirao se u finale državnog natjecanja Poslovni izazov 2023

Učenice 3.a razreda Tia Šišak, Tereza Trcin i Nina Pekas pod mentorstvom nastavnice dr.sc. Ljiljane Zmijanović kreirajući mobilnu aplikaciju za pregled dostupnosti i rezervaciju slobodnog mjesta u restoranu pod nazivom RestBooking plasirale su se u finale državnog natjecanja 'Poslovni izazov 2023'.

Njihovu poslovnu ideju možete pogledati na Youtube kanalu Ekonomske škole Šibenik, na Facebook ili Instagram profilu.

Objava finalista Poslovni izazov 2023 dostupna je OVDJE.

„Poslovni izazov“ je natjecanje u kojem učenici srednjih škola razvijaju i prezentiraju svoje poduzetničke ideje stvarajući nova rješenja i inovacije na ovogodišnju temu: „Mobilne aplikacije i platforme u suvremenom poslovanju“.

Mobilne aplikacije su postale bitan marketinški alat u turizmu, pa tako imaju promotivnu ulogu turizma u brojnim destinacijama. Brz protok informacija i povećani broj korisnika mobilnih uređaja i mobilnih aplikacija iskoristila je i turistička industrija. Interakcija turista i destinacije dobila je potpuno novu dimenziju. Turizam se posljednjih godina oslanja na mobilne aplikacije, što predstavlja priliku da se promoviraju usluge i sve neophodne informacije učine dostupnim.

Svrha aplikacija je na najlakši mogući način isplanirati putovanje i pomoći turistu u nepoznatim destinacijama. Turisti, prolazeći kroz sve cikluse putovanja, koriste svoje mobilne telefone tako što istražuju, rezerviraju, fotografiraju i snimaju destinacije, te na kraju svoje utiske dijele sa širom javnosti. Zahvaljujući aplikaciji, turist može lakše pronaći željenu destinaciju i informirati se o receptivnim sadržajima u destinaciji. Cilj je istražiti mogućnosti koje pruža mobilna tehnologija i istaknuti područja primjene mobilnih aplikacija u turizmu.

U fokusu interesa Tima RB su mobilne aplikacije za restorane kao novi koncept. Mobilne aplikacije za restorane i barove postaju sve zanimljivije i u ulozi marketinškog oglašavanja. Ljudi žele uštedjeti vrijeme i na najjednostavniji i najbrži mogući način doći do podataka koje ih zanimaju, a mobilne aplikacije im pružaju upravo taj luksuz. U aplikaciji se automatski bilježi broj slobodnih stolova i njihova pozicija u restoranu u realnom vremenu , uz pomoću integrirane navigacije u aplikaciji. Na taj način dolazi se do win win situacije, kako navodi tim RB, izbjegavanje nepoželjne gužve u restoranu i učinkovito planiranje korištenja kapaciteta restorana. Aplikacija pruža korist za nautičare, izbjegavanje sidrenja zbog traženja slobodnog mjesta u restoranu, te sigurnost rezervacije bez osobne komunikacije. Aplikaciju RB odlikuje primjena inovativnih programskih rješenja za dizajn, oblikovanje i izradu. Tim predstavlja IT tvrtku RB kao osnivača aplikacije.

Poslovni izazov 2023. organiziraju Udruga poduzetni i Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski. Prva tri mjesta osvojit će sudjelovanje i putovanje na međunarodno višednevno natjecanje „Poslovni izazov Zapadnog Balkana“ koje će se ove godine održati u Crnoj Gori, godišnju pretplatu na časopis Suvremena trgovina, Sponzorske nagrade Didacta, Terme Jezerčica i druge.

OSIGURAJTE SVOJEM RESTORANU APLIKACIJU RESTBOOKING!

objavio: Ljiljana Zmijanović   datum: 15. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »