Motivacija za uključivanje u Erasmus+ K2

30. studenog 2018. | Motivacija za uključivanje u Erasmus+ K2 (Školska partnerstva) te mogućnosti implementacije sadržaja nastave hrvatskoga jezika na primjeru dobre prakse – projekt Let There Be Light Ekonomske škole Šibenik...

... tema je predavanja koje je prof. Ana Gunjača, lokalna koordinatorica projekta LTBL, održala na stručnom skupu Županijskog stručnog vijeća nastavnika hrvatskoga jezika Šibensko – kninske županije u prostorijama Medicinske škole.

Na samom početku predavanja  motivirala je nastavnike hrvatskoga jezika na sudjelovanje u projektnim aktivnostima (prethodno ukazavši na rezultate ankete koju je provela među nastavnicima hrvatskoga jezika), rušeći predrasude kako u europskim projektima bez izvrsnog poznavanja engleskog jezika nastavnici općeobrazovnih predmeta nemaju prostora za kreativan rad.

Kroz prezentaciju je iznijela bitne informacije o mogućnostima programa Erasmus+ i eTwinninga u području odgoja i općeg obrazovanja. Naglasak je stavljen na Ključnu aktivnost 2 – Školska partnerstva (definicija, prioriteti aktivnosti, mobilnosti, financiranje). Uputila je nazočne kako rad na Eramus+ projektima može postati sastavni dio kurikula ustanove te pojasnila utjecaj takvih projekata na stručni razvoj ustanove, motivaciju djelatnika i podizanje kvalitete rada.

Uslijedio je  primjer implementacije sadržaja nastave hrvatskoga jezika u okviru projekta Let There Be Light Ekonomske škole Šibenik. Riječ je o radionici „Light Dictionary“, tj. izradi rječnika po uzoru na Vrančićev Rječnik pet najuglednijih europskih jezika tematski vezanom uz ekološke pojmove i svjetlost.

Prof. Gunjača se također kritički osvrnula na sve provedene mobilnosti i aktivnosti, uz pregršt korisnih savjeta utemeljenih na  iskustvu stečenom radom na projektima Comenius, Youth in Action te Erasmus+. Ujedno se zahvalila svom Erasmus+ LTBL timu, nastavnicima bez kojih LTBL projekt ne bi doživio uspješnu realizaciju.

Sudionici stručnog skupa su pokazali interes za Erasmus+ projekte te postavljali pitanja u završnom dijelu predavanja.

objavio: Ana Gunjača   datum: 10. 12. 2018.