Sudionici Euroschoolsport projekta u Gradskoj vijećnici

17. travnja 2018. | Zamjenik gradonačelnika Paško Rakić večeras je u Gradskoj vijećnici primio sudionike projekta Euroshoolsport 2018.

Prenosimo što je  OBJAVIO

Službene internet stranice Grada Šibenika

Zamjenik gradonačelnika Paško Rakić večeras je u Gradskoj vijećnici primio sudionike projekta „Euroshoolsport 2018.“ koji se od 16. do 20. travnja 2018. godine održava u Šibeniku.

Riječ je o natjecanju škola iz osam europskih zemalja (Francuske, Njemačke, Italije, Poljske, Grčke, Nizozemske, Danske i Belgije) koje okuplja 200-tinjak učenika i profesora, a domaćin im je, ujedno i jedini predstavnik iz Hrvatske, Ekonomska škola Šibenik.

„Lijepo je vidjeti ovoliko mladih ljudi iz čitave Europe na jednom mjestu. Šibenik je grad sporta, grad velikog Dražena Petrovića, košarke, vaterpola, bogate veslačke tradicije te srčanih navijača, no vjerujem da ćete sve to naučiti uz druženje i fer natjecanje u danima koji su pred vama. Čestitam Ekonomskoj školi Šibenik na sjajnoj organizaciji i želim vam da se iz Šibenika vratite s lijepim uspomenama.“, kazao je ovom prilikom zamjenik gradonačelnika Paško Rakić.

Ravnatelj Ekonomske škole Šibenik Igor Freidrich zahvalio se zamjeniku gradonačelnika na lijepim riječima te na podršci koju im je Grad Šibenik pružio u organizaciji projekta.

Cilj „Euroschoolsporta 2018.“ je promoviranje kulture i običaja zemlje, sportsko natjecanje uz druženje, poticanje međusobnog uvažavanja te usavršavanje stranih jezika. Učenici će se nadmetati u tri sportske discipline – košarci, plivanju i cross trčanju, a u programu su izleti i obilasci u cilju upoznavanja prirodne i kulturne baštine našeg grada i županije.

Sportska natjecanja u plivanju održat će se na gradskom bazenu,  u sportskoj dvorani Baldekin igrat će košarku, a natjecanje  u trčanju na šetnici u kanalu sv. Ante.

Projekt „Euroschoolsport 2018.“ organizira Ekonomska škola Šibenik uz potporu Grada Šibenika, Šibensko-kninske županije te brojnih sponzora i u suradnji s Medicinskom školom Šibenik.

www.sibenik.hr

objavio: Administrator   datum: 18. 4. 2018.