Susret maturanata u Hercegovini

17. ožujka 2018. | I ove su godine maturanti Šibenske biskupije s radošću primili vijest da je organiziran susret maturanata u Hercegovini, točnije Humcu, Mostaru i Međugorju. Maturanti Ekonomske škole Šibenik su se rado odazvali pozivu.

Na hodočašće je krenulo 48 učenika u pratnji dva profesora i vjeroučitelja. Odgovorni maturanti prkosili su tmurnom vremenu i nasmiješeni došli u 6 sati kada je i bio predviđen polazak iz Šibenika.

Biskup šibenske biskupije Tomislav Rogić predvodio je misno slavlje u Humcu. Biskup je svojim pristupom i govorom upućenom maturantima rasplamsavao ožarena lica Kristove mlade zajednice. U središte svoje propovijedi stavio je deset Božjih zapovijedi kojima je stvarno povezivao materijalni i duhovni život te zaključio: „U ovom svijetu, vi mladi imajte svoj cilj“. Molitvu vjernika pročitali su naši maturanti Ekonomske škole.

Svoje svjedočanstvo života na kraju je mladima prenio naš dragi estradni umjetnik Dražen Zečić. Uz zahvalu, profesor Ivan Periš dao nam je daljnje upute o našem putovanju i iznio lijepu informaciju o 48 autobusa koji su danas krenuli iz Dubrovačke, Splitsko-makarske, Šibensko-kninske i Zadarske biskupije, da bismo zajedno proslavljali Boga na hercegovačkom tlu.

Krenuli smo prema Mostaru ispunjeni evanđeoskim nagovorom i svjedočanstvom vjere. Dolaskom u Mostar maturanti su imali priliku za razgledavanje grada, ručak i kupnju suvenira. U 16:00 sati svi su maturanti došli u autobus, spremni za polazak u Međugorje.

Po dolasku u Međugorje svi su se uputili u Crkvu gdje je započela molitva krunice. Sakupljeni u miru pred Bogorodicom i majkom molili smo za sve naše potrebe i zahvaljivali na daru života.

Pojedinci su iskoristili mogućnost ispovijedi koja je posebno potrebna u vremenu korizme kada se poistovjećujemo s Kristovom patnjom, odricanjem i molitvom. Oslobođeni od tereta grijeha tako se pripremamo za slavno Kristovo Uskrsnuće. Ostatak vremena maturanti su iskoristili za obilazak Međugorja, osobnu molitvu i kupnju suvenira kao uspomenu na ovo hodočašće.

Ispunjeni duhom Božjim i svakovrsnim darovima, s osmjehom na licu, tjelesno umorni, ali duhom ojačani, krenuli smo prema Šibeniku razmjenjujući iskustva i doživljaje kroz ovaj put. U Šibenik smo stigli oko 23:00 sata.

objavio: Kristina Gracin   datum: 20. 3. 2018.