Maturalno putovanje 2023.

Nakon uzbudljive pripreme, konačno je došao trenutak za dugoočekivano maturalno putovanje! 29. kolovoza učenici Ekonomske škole Šibenik su krenuli iz Šibenika autobusom prema krajnjoj destinaciji - čarobnoj Barceloni.

Prvo je slijedila Azurna obala, gdje su učenici posjetili Monako i Nicu. Prekrasne plaže, luksuzne jahte i bogata kulturna baština ovih gradova su ispunili njihova očekivanja.

Sljedeća destinacija je bila Grasse, grad parfema, gdje su se upoznali s tajnama izrade mirisnih čarolija. Nakon toga su krenuli prema Lloret de Mar, šarmantnom primorskom gradiću na Costa Bravi.

Nakon uživanja u suncu i plaži u Lloret de Maru, zaputili su se prema Barceloni. Grad umjetnosti, arhitekture i živopisne kulture koji očarava svojim šarmom. Posjetili su poznate znamenitosti kao što su Sagrada Familia, Park Güell i La Rambla.

Nakon Barcelone, avantura se nastavlja prema Figueresu i Girori gdje su se divili umjetničkim djelima Salvadora Dalija i istražili čarobne uličice Gironinog starog grada.

Za sam kraj putovanja, posjetili su Port Aventuru, zabavni park koji ih je proveo kroz uzbudljive atrakcije i adrenalin.

5. rujna je slijedio povratak avionom prema Hrvatskoj te su učenici sretno sletjeli u zračnu luku Split.

Zahvaljujemo i turističkoj agenciji F-tours koja se pobrinula da sve protekne u najboljem redu.

objavio: Ivan Krnčević   datum: 2. 10. 2023.