Posjet Nacionalnom parku Krka

18. travnja 2018. | Projekt "Nepoznata Krka: skrivena blaga gornjeg i srednjeg toka rijeke Krke" predstavljen sudionicima susreta Euroschoolsport 2018.

U okviru projekta Euroschoolsport 2018, djelatnici NP Krka učenicima i predstavnicima odgojno obrazovnih institucija iz srednjih škola iz devet država članica EU, predstavili su projekt ‘Nepoznata Krka: skrivena blaga gornjeg i srednjeg toka rijeke Krke’.

Prenosimo što je  OBJAVIO

Š. P. | 18.04.2018, 11:57h

Cilj projekta je sinergija znanja i učenja stranih jezika, promidžbe sporta, kulture, običaja, turizma i cjeloživotnoga učenja. Upravo zato je Eko kampus Krka idealno mjesto za ovakav susret, s obzirom na to da dijeli iste vrijednosti s projektom. Naime, novouređeni posjetiteljski centar u Puljanima bit će interpretacijsko-edukacijsko i volontersko središte usmjereno prvenstveno na mlade, učenike, studente, znanstvenike, istraživače, koji će u okruženju jedinstvene prirodne i kulturnopovijesne baštine razvijati nova znanja i spoznaje, usavršavati se i družiti.

160 sudionika, čiji je domaćin Ekonomska škola Šibenik, imali su priliku  saznati sve o održivom upravljanju posjećivanjem i provođenju edukativnih projekata u NP Krka, koji su okosnica samog projekta Nepoznata Krka.

Učenici i predstavnici odgojno obrazovnih institucija su, uz stručno vodstvo djelatnika, razgledali budući kampus te lokalitete obuhvaćene projektom Nepoznata Krka, ali i posjetili druge zanimljive dijelove Parka.

Ekonomska škola Šibenik od 2014. godine je partner u projektu Euroschoolsport, koji se održava u okviru projekta Erasmus+, a čiji je organizator i predstavnik srednja škola iz Republike Francuske Le Lycée Pierre Forest MAUBEUGE.

Projekt Nepoznata Krka objedinjuje sve ono čime se Javna ustanova NP Krka kao upravljačka struktura bavi. Zaštita prirode, održivi razvoj i infrastrukturna ulaganja, upravljanje posjetiteljima, suradnja s lokalnom zajednicom te edukativne i prezentacijske aktivnosti objedinjene su u projekt koji će pozitivno utjecati na ukupan razvoj cijelog područja srednjeg i gornjeg toka rijeke Krke.

Projektom je predviđen niz infrastrukturnih intervencija unutar NP ‘Krka’, osmišljavanje i uvođenje novih prezentacijskih i interpretacijskih sadržaja, poput izgradnje, uređenja i opremanja posjetiteljskog centra Eko kampus Krka u Puljanima i opremanja Centra za interpretaciju prirode Krka vrelo života u Kistanjama, s likovnim i multimedijalnim interpretacijskim postavom, uređenje pješačkih staza, elektrifikacija brodskog prometa i unaprjeđenje sustava upravljanja sadržajima i posjetiteljima, u sklopu kojega su predviđene brojne edukativne aktivnosti radi povećanja sigurnosti posjetitelja, ali i podizanja svijesti javnosti i dionika iz sektora obrazovanja, turizma i medija o prirodnim bogatstvima rijeke Krke i procesima vezanim za nju.

objavio: Administrator   datum: 18. 4. 2018.