Radionice i predavanja u sklopu projektnog susreta

U sklopu "Let There Be Light" projekta održan je veći broj radionica i predavanja u našoj školi, a također i prostorijama Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije te Informacijskog centra Europe Direct Šibenik.

• Biologija - Lidija Šarić, prof.

Pod mentorstvom profesorice Lidije Šarić učenice Lea Jajaš, Roberta Popov i Anđela Belamarić su održale PowerPoint prezentaciju "The effects of light on all life  forms". Nakon toga je slijedio kviz u kojemu su učenici pokazali koliko su naučili i što su zapamtili iz prethodnog predavanja.

(klikom na link preuzmite PowerPoint prezentaciju)

Nakon toga je Lidija Šarić, prof. održala kratko predavanje o NP Krka i NP Kornati kao uvod u naredna dva dana koja su bila rezervirana za posjete nacionalnim parkovima.

(klikom na link preuzmite PowerPoint prezentaciju)

• Jezici - Ana Gunjača, prof.

29. svibnja, nakon uvodnog predavanja o Faustu Vrančiću, lokalna koordinatorica Ana Gunjača je održala radionicu pod nazivom "Light dictionary". Cilj je bila izrada rječnika po uzoru na Vrančićev Rječnik pet najuglednijih europskih jezika, ali tematski vezan uz svjetlost i ekološke pojmove.

(klikom na link preuzmite PowerPoint prezentaciju i Light rječnik)

• Energetika - prof.dr.sc. Marko Delimar

Istoga dana, u poslijepodnevnim satima, prof.dr.sc. Marko Delimar je u velikoj dvorani Studija energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije u Šibeniku održao predavanje pod nazivom „Krka-Šibenik Electric Power System 1895.“

• Poduzetništvo - Jadranka Petković i Vesna Pravdić

Profesorice Jadranka Petković i Vesna Pravdić su održale radionicu "Kako izraditi poslovni plan?" Ideja: izrada poslovnog plana vezano uz postavljanje solarnih panela na jednu od škola - partnera (troškovi električne energije te postavljanja i ugradnje solarnih panela, ušteda financijskih sredstava).

(klikom na link preuzmite PowerPoint prezentaciju)

Nakon toga su učenici iz svake pojedine zemlje iznijeli svoj poslovni plan za postavljanje solarnih panela na svoju školu.

• Ivana Bujas Rupić - Europa Direct

31. svibnja smo u suradnji s Informacijskim centrom Europe Direct Šibenik organizirali susret s predstavnicima lokalne samouprave. Gospođa Ivana Bujas Rupić, iz gradskog Upravnog odjela za gospodarstvo, poduzetništvo i razvoj, održala  je predavanje o uspješnim europskim projektima realiziranim u našem gradu.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji:

objavio: Administrator   datum: 1. 6. 2017.