Posjet Udruzi slijepih Šibensko-kninske županije

7. listopada 2016. | Humanitarna skupina "Dobra volja 022" na čelu s profesoricom etike i vjeronauka Nikolinom Gović posjetila je Udrugu slijepih Šibensko-kninske županije.

Dočekali su nas predsjednik Udruge Joso Bagić, Darko Juras, tajnik županijske Udruge slijepih i gospodin Tiho te ''videći pratitelj'' slijepih osoba Karlo Orbanić. Humanitarna skupina je srdačno primljena u prostorije Udruge gdje su članovi iste upoznati sa životom slijepih osoba i njihovim potrebama.

Shvatili smo da iako su u društvu često neshvaćeni i izolirani, da su ljudi od krvi i mesa poput nas. Njihov nedostatak im u svakodnevnom životu može, ali i ne mora biti problem, ovisi o članovima društva koji će im pomoći i pružiti ruku. Svi mi imamo različite snove, želje i mogućnosti, ali to ne znači da su neki od nas manje vrijednosti.

Iako su nazvani ljudi s posebnim potrebama, to nikako ne opisuje njihov život. Riječ ''posebno'' u ovom se slučaju odnosi na pomoć drugih u nekim aktivnostima, ali ne i u svim segmentima života.

Pokazali su nam razne alate i predmete koji im pomažu i svakodnevnom životu, a na kraju smo se oprostili od njih uz veselu igru pikada. Svaki pojedinac u društvu treba imati svoje mjesto i upravo smo to shvatiti dok smo slušali članove Udruge slijepih.

O našem posjetu Udruzi slijepih možete pročitati i na portalu ŠibenikIN - Učenici Ekonomske škole upoznali život slijepih osoba.

Izvor: Nejra Delić

objavio: Nejra Delić   datum: 8. 10. 2016.